ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΣΧΟΛΙΑ-ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ-ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΄Γ ΕΘΝΙΚΗΣ-ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΟ MAIL SPORTSOFFICERS@GMAIL.COM Ή ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK

Πέμπτη, 31 Μαρτίου 2016

Μια ανάσα από την απευθείας άνοδο ο Κρόνος Γέρακα, αναβολή στο Σπύρος Λούης (B1 ΕΣΚΑ)


''Περίπατο'' έκανε ο Κρόνος Γέρακα απέναντι στη Παλλήνη και βρίσκεται μια ανάσα από το να ''κλειδώσει'' την απευθείας άνοδο μιας και η αναμέτρηση ΕΦΟΑ - Ηλιούπολη αναβλήθηκε λόγω σπασμένου ταμπλό σε μπασκέτα. Οι Άγιοι Ανάργυροι χρειάστηκαν το έξτρα πεντάλεπτο για να πάρουν το διπλό απέναντι στην Ολυμπιάδα Παπάγου, ο Κυψελιακός συνεχίζει να εντυπωσιάζει μετά τη νέα νίκη του αυτή τη φορά επί του Μαρκόπουλου και βαθμολογική ανάσα πήρε ο Πρωτέας Αθηνών ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την έδρα του επικρατώντας απέναντι στους Θρακομακεδόνες. Η αγωνία για την παραμονή συνεχίζεται αφού ΟΚΑ Μεσογείων και Ζωγράφου πήραν δυο υπερπολύτιμους βαθμούς απέναντι σε Τυφών και Τριών Αστέρων αντίστοιχα. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 79-48

ΤΥΦΩΝ ΑΣ – ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ  52-59

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. – ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 82-87

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ ΑΝΑΒΟΛΗ

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ – ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 57-51

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 – ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 63-65

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ  59-56



Οι σκόρερς


Κρόνος Γέρακα 79
Παλλήνη 48

Διαιτητές: Γκαμήλη, Σαράντου

Δεκάλεπτα: 23-15, 41-23, 57-40, 79-48.

ΚΡΟΝΟΣ Γ. (Λιγνός): Περιβολάρης 1, Βασιλάκος 6, Τριχιάς 5 (1), Αρτουσένκο 18 (4), Πάσχος, Σταμέλος 2, Καρακώστας 22, Τσεκούρας 4, Μακρυδάκης, Ασημένιος 17, Τσουκαλάς 2, Πανταζής 2.

ΠΑΛΛΗΝΗ (Τελάκης, Καρακατσάνης): Γωγούλης 11, Λάππας Β. 5 (1), Αγγελής, Πλαγιαννάκος, Βουλουμάνος 2, Δεδούσης 7, Κολοβός, Ατσάλης 6, Λάππας Ι. 4, Χούλης, Οικονόμου 1, Γυφτοκώστας 12 (1).



Τυφών 52
ΟΚΑΜ 59

Διαιτητές: Γαρίνη, Σκουλαρίκης

Δεκάλεπτα: 11-16, 29-37, 41-47, 52-59.

ΤΥΦΩΝ (Ταμπάκης Φ., Θέος): Λουΐζος 3 (1), Χασαπόπουλος 8, Ροΐδης 10 (2), Ζιώγας 6, Πετριανίδης 2, Ταμπάκης Κ. 12 (4), Πισιτέλης 2, Kυριάκος, Χρυσανθίδης, Πρίφτης, Κούτρας 2, Κυριακόπουλος 7.

ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Κουκουζέλης): Σιφναίος 4, Λαγουδάκης 2, Καλλινίδης Α. 2, Παπαδόπουλος 16 (2), Ζεκάκος 4, Χατζής 4, Νικολού, Νάσσου, Κυριαζής, Καλλινίδης Θ. 2, Καπετάνος 10, ΠΒλάχος 15.



Ολυμπιάδα 82
Αγ. Ανάργ. 87

Διαιτητές: Πόντας, Αργυρούδης

Δεκάλεπτα: 29-22, 40-38, 63-57, 74-74 (κ.δ.), 82-87.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Τσιτσιλίδης 4, Μαντζούνης 6, Πολύδωρος, Ανδρουλάκης 21 (3), Μελισσάρης 21 (4), Μπιλάλης 5 (1), Παλαιοκρασσάς 11, Βίτσος 14.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σουρμελής, Μακρυδάκης): Δουρουντούς 21, Χαραλάμπους 7 (1), Μωραΐτης, Ελέζoγλου 3 (1), Βιδάκης 15 (3), Παππάς 6, Παπαδόπουλος 22, Δημόπουλος 3 (1), Σαπρανίδης 6, Ρομποτής 4.




Κυψελιακός
Μαρκόπουλο

Διαιτητές: Τσαρούχα, Πέτρου

Δεκάλεπτα: 9-24, 27-33, 46-48, 59-56.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Χρόνης Κ., Παππάς): Μπαρδάκος 15 (2), Τσέλο 6 (1), Νικολάου 2, Ράπτης 12 (3), Στανέλλος, Καλογερόπουλος 3, Καναβός 4, Παναγόπουλος 1, Σπυρόπουλος 7, Μάνθας 9.

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Ηλιόπουλος): Παναγιώτου 19 (2), Πορτελάνος 7 (1), Κόρβινγκτον, Ξαρχάς 2, Ετζιάκα, Στεφάτος 13, Παπακωνσταντίνου 2, Σούρλας 13 (2), Καράμπελας.



Τρ. Αστέρες 63
Ζωγράφου 65

Διαιτητές: Μαλανδρής, Παπαζαχαρίας

Δεκάλεπτα: 18-23, 32-30, 50-50, 63-65.

ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ (Φουσκάκης, Ηλιάδης): Ξενάκης, Καϋμενάκης, Ντίνος 7 (1), Μαστρογιάννης 14 (1), Πετρέκας, Γκόφας 10, Σωτηράκης 6 (1), Σιδέρης 4, Παπάνογλου 13 (2), Φατούρος 4, Αμπορντάν, Ντιφαντής 5.

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Θωμόπουλος, Παπαχρήστος): Aρβανίτης 9 (3), Χαϊδάς 10 (1), Φράγκος 15, Κολοβός, Σπύρου 3 (1), Παπαϊωάννου 4 (1), Μπρούντζος, Παπαδόπουλος, Γκίκας, Σουρβατζής, Πέργουλης 10, Παλλαντζάς 14 (2).



Πρωτέας 57
Θρακ/νες 51

Διαιτητές: Θεονάς, Ρουμελιώτης

Δεκάλεπτα: 16-19, 34-27, 47-40, 57-51.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Bασιλείου, Mαζαράκης): κονόμης, Ξένος, Μπούρας, Αναγνώστου 2, Πανουσόπουλος 5,  Σιράγας 3 (1), Χρηστοφής 2, Γερασιμόπουλος 8 (1), Πάτσιος 23 (4), Ντάφλος 3, Νταγιάννης 6, Μπελεσάκος.

ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Κατσανός, Φώσκολος): Θέος, Καραγιαννιώτης, Γκόφας 6, Φωτής 5, Αγγελόπουλος 1, Καρτάνος 23 (1), Γεροντογιάννης, Σουχορούκοφ, Κεράτσας 12 Φλούδας 4, Τάσσης, Παντζίδης



Η βαθμολογία:
1. Κρόνος Γέρακα 43 (20-3)
2. Άγ. Ανάργυροι 40 (17-6)
3. Ηλιούπολη 39 (17-5)*
4. Ολυμπιάδα 37 (14-9)
5. Κυψελιακός 37 (13-11)
6. ΕΦΟΑ Σπ. Λούης 36 (14-8)*
7. Πρωτέας 35 (12-11)
8. Θρακομακεδόνες 34 (11-12)
9. Μαρκόπουλο 31 (8-15)
10. Τρεις Αστέρες 31 (8-15)
11. Τυφών 31 (8-15)
12. Ζωγράφου 31 (8-15)
13. ΟΚΑ Μεσογείων 31 (7-16)
14. Παλλήνη 27 (4-19)
(*)Με ματς λιγότερο




24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΗΜΗΜ/ΝΙΑΩΡΑΓΗΠΕΔΟΟΜΑΔΑ 1ΟΜΑΔΑ 2ΣΚΟΡ
ΠΕ07/04/201621:00ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 890 - 0
ΠΕ07/04/201621:30ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ ΚΛ.ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ0 - 0
ΠΕ07/04/201621:30ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΡΚ/ΛΟΥΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥΤΥΦΩΝ ΑΣ0 - 0
ΠΕ07/04/201621:30ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ0 - 0
ΠΕ07/04/201621:30ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΚΛ.ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ0 - 0
ΠΕ07/04/201621:45ΚΑΜΑΤΕΡΟΥΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ0 - 0
ΠΕ07/04/201621:45ΖΩΓΡΑΦΟΥΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.0 - 0

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου