Τετάρτη 18 Μαΐου 2016

Πρωταθλητής ΕΣΚΑΝΑ ο Πρωτέας Βούλας - Χάλκινο μετάλλιο ο Φάρος Κερ. (Α΄ Κορασίδων)

Πρωταθλητής ΕΣΚΑΝΑ αναδείχθηκε ο Πρωτέας Βούλας, καθώς επικράτησε με 52-35 εκτός έδρας του Κρόνου Αγ.Δημ. στον δεύτερο τελικό, έκανε το 2-0 στη σειρά και παράλληλα με τον τίτλο κατέκτησε και την πρόκριση στην τελική φάση του  Πανελληνίου Πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στις 22-26/6. Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλιο στο πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑΝΑ κατέκτησε ο Φάρος Κερατσινίου, επικρατώντας με sweep 2-0 του Ίκαρου Καλλιθέας. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 35-52 (0-2)

Διαιτητές : Ραχιώτης , Φραγκούλη

Δεκάλεπτα : 03-26, 13-38, 23-47, 35-52

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.  (Λαγοπόδης): Γασπαράτου 3(1), Χατζηλεοντή 11, Τσιμπίδη  3, Κόκκαλη 3(1), Μποσγανά , Τζανέτου 3,Δημοπούλου 3,  Λάμπρου 1, Κουλούρη , Μπίτα 2, Λαμπράκη 6, Μπαγντασαριάν ,

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ  (Σόφτσης – Αλεξοπούλου): Καράλη 10(2), Κοντοθανάση 11 (3), Δανδουλάκη 14, Καραμπάτσου 7, Χατζηβασιλείου 6 , Αναστασοπούλου 4, Μακρή, Παυλινέρη, Κορρέ, Μωραίτη, Διαμαντή

Φάρος Κερ.- Ίκαρος Καλ. 61-50(2-0)

Διαιτητές : Χρηστίδης Π. , Καλαϊτζάκης
Δεκάλεπτα : 11-20, 28-29, 40-39, 61-50
Φάρος Κερ.(Λειβάδης, Ρίμπας): Παπαδοπούλου, Καρακασίδου 37(2), Μυσιρλή, Κοντραφούρη 18, Κασσιού 4, Κιαουλιά Μ., Τζιλιάνου 2, Μπαϊμπάκη.
Ίκαρος Καλ.(Ζότοβα, Ευμορφοπούλου): Κονόμη, Στεφάνου, Κριτσιδήμα 8, Σκορδά Π. 5, Κρεμύδα 23(2), Μούτσα 3, Βασιλακοπούλου 4, Χαραλαμπίδου, Ευσταθίου, Σκορδά Β. 5(1), Κομποχόλη 2, Μόκα.