Στο ντέρμπι των πρωτοπόρων ο Ερμής Πειραιά έκανε ''περίπατο'' απέναντι στον Αστέρα Αγ. Δημ. και μαζί με την Ευρυάλη, η οποία υπερίσχυσε στο τοπικό ντέρμπι επί της Τερψιθέας, μοιράζονται την κορυφή διατηρώντας το αήττητο μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα. Με μαγική τετράδα Φλέγκα - Βασιλικό - Ζαχαρόπουλο - Ρουμάνι η Δάφνη Αγ. Δημ. πανηγύρισε μεγάλο διπλό μέσα στη Νέα Πέραμο ενώ η Γλυφάδα, με χρυσούς σκόρερς Μαραγκόπουλο - Κουτσολιάκο - Αλεξανδρόπουλο, πέρασε νικηφόρα από την ''σκληρή'' έδρα της Νίκαιας. Με πολύ καλή επιθετική τριπλέτα Μαγγωνάκη - Ραζή - Πηλιούνη ο ΑΟΝΑ ''προστάτεψε'' την έδρα του απέναντι στον Λέοντα Μοσχάτου ενώ η Προοδευτική με μπροστάρη τον Χαϊδεμένο κατέκτησε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Ένα καλό δεύτερο ημίχρονο σε συνδυασμό με την επιθετική συμβολή των Χαραλαμπίδη Μ. - Χαραλαμπίδη Ελ. ήταν αρκετά για να κατακτήσει ο Παννεαπολικός το πρώτο του διπλό ανοίγοντας έτσι λογαριασμό με τις επιτυχίες. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγ.:
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ 63-69
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ - ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 78-80
ΑΟΝΑ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 65-54
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 80-54
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 62-57
ΤΑΤΑΥΛΑ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 58-61
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 50-69
Οι σκόρερς
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 63-69
Δεκάλεπτα : 15-17, 31-29, 46-45, 63-69
Διαιτητές Τσαχάκης Χριστοδουλάκης
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης , Λαμπαδάριος): Κόϊκας 10(1) , Ρήγος 2, Φουντής 2, Ντώνη 7 , Ιωαννίδης 6 , Βαρλάς 9(3), Σκοπελίτης 11 , Κοτρότσος , Λάμπρου 4, Καψοκόλης , Ρεπάνης , Γιανδήμας 12(2)
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) Χαλκιάς , Γιοβάς 5 , Τζοβάρας 4, Μαυροειδάκος , Μαραγκόπουλος 30(4) Αλεξανδρόπουλος 12(2) , Σαφός , Γουλανδρής 4, Στεργίου , Λίπας , Χαριτωνίδης , Κουτσολιάκος 14
ΑΟΝΑ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 65-54
Διαιτητές : Γιακείμη, Δελδήμος
Δεκάλεπτα 23-18, 35-23, 46-37, 65-54
ΑΟΝΑ (Βελέγκας, Πέρρος ): Ζευγώλης 2, Μαγγωνάκης 21(1) , Άμερσον 2, Αγγλόπουλος 4, Μανίκας 6, Παπαϊωσήφ 5, Λαγιόπουλος 2, Χατζηρόδος 2 , Ραζής 11(1) , Πηλιούνης 10 , Βιντζηλαίος , Αρνόκουρος
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης) : Συριανός 4, Γκααφάρ , Ντάσκας 4, Καρασούλας 6(1) , Νικολάου 5(1) Θεοδώρου 6 , Γιαμπάνης 5, Βασιλάκος 2, Καραλάκης 4(1) , Μαρκουίζος 8(1) , Κετέμα 8(2) , Κοντούζογλου 2
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. 50-69
Διαιτητές : Πόντας , Καλαντζής
Δεκάλεπτα 11-17, 35-41, 46-52, 50-69
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης , Μαγγιώρος) :Νοίδης 1, Φωστέρης 2, Χριστόπουλος 3, Αποστολάκης 2, Γρηγοράκος 15(2) , Δούβος 4, Κουκουβάκης 10(1) , Αδράμης 8 , Λούκος , Ακρίβος 5(1) , Ζάβρας , Ρουσσάκος
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡ. (Γαζής, Μάρδας): Λαμπρινός , Κόγκας 7(2) , Μαμουνής 5(1) Βλαχάκης 12(1) Κορκοσούρας 7(1) , Αθανασούλας 12, Ρέπας 2, Μπόθος 15(1) , Τριανταφυλλίδης 9
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ 80-54
Δεκάλπετα 27-20 49-26, 68-36, 80-54
Διαιτητές : Πλιάκας , Τσουραπάς
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ . (Τασιόπουλος , Φωτεινός) :Σιγλέτος 10(2) Κακκαβάς Π. 19(1) Μαγρίζος 5, Κακκαβάς Γ. 3(1) Παρασκευόπουλος 8(2) , Χαλκιάς 7, Κασπαριάν 16 (2) , Δημητρίου 6 Μαγγανάς 1, Κοτταρίνος 3(1) Αλεξιάς 2
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Λουλουδάκης Βλουτής) : Δελής 15(2) , Κορωνιός 15(2) Αηδονίδης 2, Παπαμιχαήλ 1, Ζέρβας 2, Παπαδάκης 10 , Παπαγιαννόπουλος 2, Χριστοδουλόπουλος 1, Αναστασιάδης , Κορτέσης Ανδριώτης 3(1) Λουκάτος 3(1)
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ -ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 62-57
Διαιτητές : Λαζαρίδης Σιδερής
Δεκάλεπτα : 20-15, 28-33, 40-51, 62-57
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Μανδραγός Πολίτης) Μακαρατζής , Χαϊδεμένος 24(1) Τζίτζης Βαρβατάκος 5, Κοθράς 3, Ωνάσογλου 2, Μελάς 12(1) Συρίγος 2, Μπουλαντζάς 7, Λινός , Μπινιάρης 7
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Πούτος) : Φιλίππου 4, Μπουτάλης , Χρυσούλης , Στεφάνου 8 , Γκίνης 8 , Πλατόγλου 5(1) , Μπουρβάνης 11, Αντωνίου 7 , Καρατζόγλου 11(2) Ζέρβας , Αναγνωστόπουλος , Κούμενος 3(1)
EN. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ - ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. 78-80
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας Σταγιάνος
Δεκάλεπτα :22-22, 39-40, 54-61, 78-80
ΕΝ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ (Μιχελιουδάκης Ράμμος) :Προσελέντης 16(2) Τηγάνης , Παπάνογλου 12, Καραϊσκος 18(3) , Νικολούζος 4, Ψωμαδέρης 18(1) , Χαραλαμπίδης 8 , Σαμλί 2, Μελισσάς
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Τάσος Ζάλιαρης) Απτόσογλου , Πασσαρής , Ζαχαρόπουλος 16, Φλέγκας 21, Βασιλικός 20(2) , Μαστρογιάννης 2, Ρουμάνι 12(1) , Κουντούρης 7(1) Γιαννακόπουλος , Φωτεινάκης , Καραμπίκας Ελενίτσας 2
ΤΑΤΑΥΛΑ -ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 58-61
Διαιτητές: Κόλλιας-Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 14-14, 33-27, 48-53. 58-61
ΤΑΤΑΥΛΑ (Σιταράς): Νικολόης 8, Παπαδόπουλος 8, Χλέπος 2, Μοντζακόβσκι 6, Κουρής 2, Κουζινόγλου 3, Αβανίδης 13(2), Μαρκόπουλος 2, Παδουβάς, Κάβουρας 14, Σιταράς, Κολλάτος
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης-Τιτάκης): Χαραλαμπίδης Μ. 18(1), Τριανταφύλλου 3(1), Γουρνάς 2, Βουρνάς 8, Χαραλαμπίδης Ελ. 13(2), Θεοδωρικάκος 7, Παπουλής, Παπαγιαννακόπουλος 1, Μάρης 9
Χτες πηγα να δω Αστερας-Ερμης Πειραια και εχοντας δει και την Ευρυαλη την προηγουμενη βδομαδα θα πω πως ειναι κατα 90% οι 2 ομαδες που θα ανεβουν.. χωρις να τους εχω δει ολους ολους... πολυ δυνατες ομαδες και οι 2 ξεχωριζουν...
ΑπάντησηΔιαγραφή