ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΣΧΟΛΙΑ-ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ-ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΄Γ ΕΘΝΙΚΗΣ-ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΟ MAIL SPORTSOFFICERS@GMAIL.COM Ή ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK

Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016

Φρένο έβαλε στον Εύνικο το Λαγονήσι (Γ2 ΕΣΚΑ)

Συγκάτοικοι στην κορυφή παρέμειναν τα Γλυκά Νερά τα οποία ''λύγισαν'' στην παράταση την Κερατέα και η Ίριδα Πετρούπολης η οποία έδειξε την ανωτερότητα απέναντι στην Πολιτεία. Την έκπληξη της αγωνιστικής έκανε το Λαγονήσι το οποίο ''έσπασε'' το αήττητο του Ευνίκου ενώ η Τούφα επικράτησε απέναντι στον Αστέρα Πατησίων. Κυριάρχησε ο Δίας Χαϊδαρίου μέσα στην έδρα του επί της Παλλήνης ενώ ο Θρίαμβος Δάφνης κατέκτησε το πρώτο ροζ φύλλο απέναντι στα Σπάτα. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγ.:

ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ  66-70 (57-57 κ.δ) (30-30)

Νωθρό ξεκίνημα για την ομάδα μας καθώς η γηπεδούχος ομάδα επέβαλε τον ρυθμό της και με 4/5 εύστοχα τρίποντα στο α΄δεκ. κατάφερε και προηγήθηκε με σκορ 17-11.
Η ομάδα μας δεν έμεινε αμέτοχη και κατάφερε και αντέδρασε επιβάλλοντας πλέον τον δικό της ρυθμό στον αγώνα, προηγούμενη κιόλας με ισχνό προβάδισμα το οποίο όμως δεν μπόρεσε να να διατηρήσει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου το οποίο μας βρήκε ισόπαλους με 30-30.
Η τριτη περίοδος μας ανήκε καθώς βελτιώσαμε την αμυντική μας λειτουργία και ελέχοντας τον αγώνα προηγηθήκαμε με 40-45.
Συνεχίζοντας με τον ίδιο ρυθμό στην αρχή της 4ης περιόδου καταφέραμε και προηγηθήκαμε στο 33΄με 42-53.Η Κερατέα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και κατάφερε με επίθεση διαρκείας να βρεθεί και μπροστά στο σκορ με 55-54 στο 38΄.Στα τελευταία δευτερόλεπτα και ενώ προηγούμασταν με 55-57 η Κερατέα κατάφερε στα 3,9" να ισοφαρίσει.Το σουτ που επιχειρήσαμε δυστυχώς δεν βρήκε στόχο και οδηγηθήκαμε στην παράταση με σκορ 57-57.
Στην παράταση δείξαμε την ανωτερότητα μας αλλα και την ψυχραιμία μας και πήραμε μια παλικαρίσια νίκη σε μια δύσκολη έδρα με 66-70.

Τα δεκάλεπτα: 17-11, 13-19, 10-15, 17-12, παρ. 9-13

ΓΣ Κερατέας (Γκόγκος):Ρουμπάνης Σ. 1,Λαομοδέτης 11(2),Νικολόπουλος 8,Αβούρης,Κόκκινος,Κατσίκης 13,Καραγιώργος 4,Αδάμης 19(4),Τσαμαλής 5,Γούλας 1,Αμπλιανίτης 2,Ρυμπάνης Λ. 3(1)

ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος):Μαρούδας,Μαθιουδάκης,Γαιτανάκης 10(2τρ.-6ριμπ-2κοψ-5ασ),Κατσαμπέκης 12(4ριμπ),Νταούντ 10(4ριμπ-2κοψ-3ασ),Μπάλλας,Σαρήμπαλης 7(1τρ-5ριμπ-4κλ),Παλαιοξάρης 5(4ασ),Καρακώστας 7(1τρ-6κλ),Σακελλαρίδης 8(10ριμπ),Σταφυλάς 9(1τρ-7ριμπ),Γάσπαρης 2

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ  52-55

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  49-62

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡ.   51-61

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ.- ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ  57-49

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ  57-51