ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΣΧΟΛΙΑ-ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ-ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΄Γ ΕΘΝΙΚΗΣ-ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΟ MAIL SPORTSOFFICERS@GMAIL.COM Ή ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK

Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2016

Ο Φοίνικας Αγ. Σοφιάς έριξε στο καναβάτσο τον Παναιγινιακό (Δ΄ Ανδρών)

Με τους ''μπομπέρ'' Σπανό - Τσιριγωτάκη να δίνουν ρεσιτάλ και τον Σταυρόπουλο να τους ακολουθεί ο Φοίνικας Αγ. Σοφιάς ήταν ο μεγάλος κερδισμένος απέναντι στον Παναιγινιακό των Κάτσα - Φλέσσα - Ξυδούς οι οποίοι ξεχώρισαν στο ντέρμπι που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγ. της Δ΄ Ανδρών. Μια μεγάλη νίκη για την ομάδα του Σωκράτη Ακτσόγλου η οποία τους διατηρεί ''ζωντανούς'' στο κυνήγι της ανόδου. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ - ΠΑΝΑΙΓΙΝΑΙΚΟΣ 80-69

Mε το καλημέρα ο Παναιγινιακός έδειξε τα ''δόντια'' του απέναντι στον Φοίνικα Αγ. Σοφιάς ο οποίος προσπαθούσε να μπει στο αγωνιστικό κλίμα της αναμέτρησης. Εκμεταλλευόμενη την καλή της επιθετική λειτουργία και την τρομερή αστοχία των γηπδεούχων η ομάδα της Αίγινας κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα μέχρι το 15λεπτο. Σε εκείνο το χρονικό σημείο οι συνήθεις ύποπτοι Σπανός - Τσιριγωτάκης πήραν τα ''όπλα'' τους και με συνεχόμενες τρίποντες μαχαιριές ανέτρεπαν το σκηνικό για τον Φοίνικα Αγ. Σοφιάς φέρνοντας το ματς στα ίσια με το τέλος του ημιχρόνου (33-33). Η έναρξη του 3ου δεκάλεπτου βρήκε τις δυο ομάδες να εναλλάσονται στο σκορ με αποτέλεσμα ο Παναιγινιακός να αποκτήσει ένα ελαφρύ προβάδισμα 4 πόντων (53-57). Το τελευταίο δεκάλεπτο αποδείχτηκε καθοριστικό για τους γηπεδούχους αφού έβλεπαν τους αθλητές του Παναιγινιακού να ξεμένουν από δυνάμεις και η επιτυχημένη προσήλωση που είχαν στο επιθετικό πλάνο του κόουτς Ακτσόγλου να αποφέρνει καρπούς με αποτέλεσμα η διαμόρφωση του τελικού σκορ να είναι φυσιολογική.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ (ΑΚΤΣΟΓΛΟΥ) : Σιδέρης 2, Διβριώτης 2 , Σακαντάνης , Τσιριγωτάκης 23(2), Ζέφι 5 (1) , Σταυρόπουλος 19(1) Σπανός 24(4) , Στιβακτάκης 3(1)

ΠΑΝΑΙΓΙΝΑΪΚΟΣ (ΚΑΡΑΝΔΡΕΑΣ-ΠΟΤΟΣΟΓΛΟΥ) :Γαϊτάνος 7(1), Ψωμιάδης , Φλέσσας 14(2), Χαράτσης 6(2), Κάτσας 15(1), Ξυδούς 12, Στρατηγός , Τζίτζης 7(1),Καλέμι 2, Χαρτοφύλαξ