ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΣΧΟΛΙΑ-ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ-ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΄Γ ΕΘΝΙΚΗΣ-ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΟ MAIL SPORTSOFFICERS@GMAIL.COM Ή ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK

Τρίτη 20 Δεκεμβρίου 2016

Θριάμβ-ευσαν τα Γλυκά Νερά (Γ2 ΕΣΚΑ)

Τα σκήπτρα παρέμειναν στα Γλυκά Νερά τα οποία έφυγαν μ' ένα σπουδαίο διπλό απέναντι στον δυνατό Θρίαμβο Δάφνης και συνεχίζουν να διατηρούν το αήττητο τους μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα. Μια ανάσα από την κορυφή βρίσκεται η Ίριδα Πετρούπολης η οποία ''ζορίστηκε'' απέναντι στα Σπάτα ενώ η Τούφα επέστρεψε στις επιτυχίες παίρνοντας το διπλό απέναντι στην Πολιτεία όπως και ο Εύνικος ο οποίος '' ξέσπασε'' απέναντι στην Κερατέα. Την επαφή με την πεντάδα διατήρησε ο Δίας Χαϊδαρίου ο οποίος είχε εύκολο έργο απέναντι στον Χαραυγιακό ενώ η Παλλήνη έκανε το καθήκον της επικρατώντας επί του Αστέρα Πατησίων. Μεγάλο πολύτιμο διπλό πήραν τα Καλύβια απέναντι στο Λαγονήσι. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγ.:

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΔΑΦΝΗΣ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ  44-56

Δυνατό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους καθώς στο 5΄ βρέθηκαν να προηγούνται με 12-0.Η αστοχία μας στα πρώτα 7΄ ήταν απίστευτη,αναγκάζοντας την ομάδα μας να βρίσκεται πίσω στο σκορ στο 1ο δεκ. με 18-9.
Η επιστροφή μας στο ματς ξεκίνησε από την βελτίωση της αμυντικής μας λειτουργίας,η οποία μας έδωσε τη δυνατότητα να τρέξουμε στο ανοιχτό γήπεδο και να βάλουμε κάποια εύκολα καλάθια όχι μόνο μειώνοντας το σκορ,αλλά στο τέλος του ημιχρόνου να προηγηθούμε 25-27.
Στο τρίτο δεκάλεπτο κρατώντας τον έλεγχο του αγώνα στα χέρια μας πλέον, ήμασταν σταθερά μπροστά στο σκορ αλλά με ισχνό προβάδισμα.Τέλος δεκαλέπτου 35-38.
Στη τελευταία περίοδο μπήκαμε πολύ δυνατά καθώς στο 32΄ ανεβάσαμε τη διαφορά στο σκορ στο +10(35-45).Διατηρώντας απόσταση ασφάλειας καταφέραμε και  κατακτήσαμε ακόμη μια δίκαιη νίκη για φέτος απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο στην έδρα του με τελικό σκορ 44-56.