Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2016

Φιγουράρει στην κορυφή ο Ρέντης, μεγάλο διπλό ο Φοίνικας Αγ. Σοφιάς (Δ΄ Ανδρών)

Αποτέλεσμα εικόνας για ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΦΟΙΝΙΚΑς ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Με MVP το δίδυμο - φωτιά Σταυρόπουλο - Σπανό ο Φοίνικας Αγ. Σοφίας ''κατασπάραξε'' μέσα στην Γλυφάδα τους Σαρξ οι οποίοι πάλευαν με τους Μάρα - Σπανάκη και έκανε σημαντικό άλμα ανόδου. Σταθερά στο ρετιρέ βρίσκεται ο Ρέντης ο οποίος πέρασε νικηφόρα από τα Καμίνια επικρατώντας επί του Προφήτη Ηλία ενώ οι Κυριάρχοι έτρεχαν με ιλιγγιώδη ταχύτητα απέναντι στους Απρόβλεπτους. Δυο πολύτιμους βαθμούς πρόσθεσε στην συλλογή του ο ΑΟΚ Νέας Σμύρνης ο οποίος έκανε το καθήκον του απέναντι στην Αναγέννηση Ικονίου ενώ νίκη γοήτρου πανηγύρισε η Βάρη ενάντια στον Απόλλων Πειραιά. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγ.:

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ - ΑΕ ΡΕΝΤΗ   54-69

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τον Προφήτη και πλέον ο στόχος της ανόδου απομακρύνεται πάρα πολύ. Ο Ρέντης ήταν εξαιρετικός στο τελευταίο δεκάλεπτο, και πήρε μια πολύ σημαντική γι' αυτόν νίκη με 54-69.
Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους, που χτυπώντας από το τρίποντο βρέθηκαν μπροστά με 2-12 στο 5'. Ο Προφήτης ξεκίνησε την προσπάθεια να μαζέψει την κατάσταση και έσφιξε κάπως την άμυνά του, φτάνοντας στο -5 μέχρι το δεκάλεπτο (11-16), διαφορά με την οποία έκλεισε και το ημίχρονο (25-30). Ο Ρέντης με την έναρξη του β' πέρασε ξανά με 10 (25-35), όμως ο Προφήτης κατάφερε και πάλι να φτάσει κοντά, μειώνοντας με τη λήξη του δεκαλέπτου στον πόντο (41-42). Το ντέρμπι όμως που περιμέναμε στην τελευταία περίοδο δεν ήρθε ποτέ. Ο Προφήτης χάλασε ανεξήγητα την άμυνα του και η ομάδα του Σώχου βρήκε και πάλι τα μακρινά σουτ, που της έδωσαν συνολικά 27 πόντους στο δεκάλεπτο και της επέτρεψαν να καθαρίσει σχετικά εύκολα το ματς και να παραμείνει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Απίστευτο ματς από τον Δρακόπουλο, που σκόραρε όποτε και όπως ήθελε και τέλειωσε με 29 πόντους. Βοήθησαν πολύ επίσης οι Μιχαλόπουλος, Κόκκορης, Αντωνουσάκης. Για τον Προφήτη (που πήρε σκορ μόλις από τέσσερις παίκτες) φάνηκε περισσότερο ο Κοντοσώρος.

Δεκάλεπτα: 11-16, 25-30, 41-42, 54-69
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαυρέλης, Χρόνης
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Μ. Παπαευθυμίου): Κακλέας, Μυλωνόπουλος, Γεροδήμος 10, Σαμοΐλης 9(1), Σιδέρης, Σαραντάκος, Μακρινός 18(2), Κοντοσώρος 17, Φίλης, Λέσι, Σταθόπουλος, Στρατούλης.

Α.Ε. ΡΕΝΤΗ (Δ. Σώχος): Μιχαλόπουλος 9(1), Δρακόπουλος 29(5), Μπίχτας, Κόκκορης 15(2), Αντωνουσάκης 6, Μαγκαφάς 2, Σπυράκος 3, Γκανέτσος 4(1), Αναγνωστόπουλος 1, Μπουζούκας.

ΣΑΡΞ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ   62-73

ΣΑΡΞ (Διαμαντόπουλος) : Λεμπέσης 3(1),Κουρουπάκης , Τζώρτζης 5(1)Μάρας 25(1),Κακλαμάνης , Τρόχα 8, Σπανάκης 13, Γιούση 7,Νικολακόπουλος

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ (Ακτσόγλου): Τσιριγωτάκης 9(1),Στιβακτάκης 4,Σταυρόπουλος26(4),Σπανός 24(2)Φράγκος , Δημόπουλος 7, Ζέφι 3(1)

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΒΑΡΗ   58-68

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ   107-31

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαριας): Κατηρας 5(1), Βροντακης 14, Τσολαριδης 12, Αγγελίδης 6, Ταμπάσης 3, Παπαδόπουλος 18(3), Φαββας 11, Μαγγουριδης 12(2), Μαγγανας 5, Κορκίδης 8(2), Παρασκευόπουλος 8

AΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ : Λιάκος 8(2), Σημανταρακης 3(1), Ιωαννίδης 8(2), Βασιλάκης, Γουσετης 2, Μαζαρακας 2, Κουκας 4, Μπουζουκας, Διβριωτης 2, Ακριδας, Μασουρας, Παπαδόπουλος 2