Κυριακή 7 Μαΐου 2017

Συγχαρητήρια της ΕΣΚΑΝΑ σε Λύκειο Βούλας και Εκπ. Λαμπίρη

Το Δ.Σ. της ΕΣΚΑΝΑ συγχαίρει θερμά τα κορίτσια του 1ου Λυκείου Βούλας για την κατάκτηση της 2ης παγκόσμιας θέσης στο Πόρετς της Κροατίας αλλά και τα αγόρια των εκπαιδευτηρίων Λαμπίρη για την 5η θέση στο αντίστοιχο παγκόσμιο καλαθοσφαίρισης . Κάνατε το ελληνικό μπάσκετ αλλά και  όλους όσους το αγαπούν και το υπηρετούν  υπερήφανους ...SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

Η Σερβία νίκησε στον τελικό του Παγκοσμίου σχολικού πρωταθλήματος στο Πόρετς της Κροατίας το 1ο Λύκιειο Βούλας 71-52 αλλά τα κορίτσια έκανα το καλύτερο δυνατό και κατέκτησαν το αργυρό μετάλλιο κάτι που αποτελεί τεράστια και ιστορική επιτυχία .
Την 3η θέση πήρε η Φινλανδία που νίκησε με 71-61 το Ισραήλ.
)

Με νίκη ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στο Παγκόσμιο σχολικό πρωτάθλημα τα αγόρια των Εκπαιδευτηρίων Λαμπίρη.
Νίκησαν στον αγώνα κατάταξης την Σερβία με 70-62 και κατέκτησαν την 5η θέση του τουρνουά.
Τα δεκάλεπτα: 70 : 62 (20:10, 16:22, 14:12, 20:18