ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΣΧΟΛΙΑ-ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ-ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΄Γ ΕΘΝΙΚΗΣ-ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΟ MAIL SPORTSOFFICERS@GMAIL.COM Ή ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK

Τετάρτη 9 Μαΐου 2018

Με το ένα πόδι στον τελικό ο Ηλυσιακός (Α΄ ΕΣΚΑ)

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό των play off έκανε o Ηλυσιακός, αφού κέρδισε τον Αργοναύτη, έκανε το 2-1 στη σειρά των αγώνων και πλέον χρειάζεται άλλη μία νίκη για να περάσει στον τελικό. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μέχρι την τρίτη περίοδο, αφού οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, αλλά οι παίκτες μας κατάφεραν να περιορίσουν τον Αργοναύτη στην τέταρτη περίοδο και να πάρουν μία διαφορά ασφαλείας στα τελευταία λεπτά, που την διατήρησαν μέχρι την λήξη.

Πλέον, η σειρά των αγώνων μεταφέρεται στην Ραφήνα. Ο αγώνας θα γίνει την Παρασκευή 11/5 στις 21:00, στο κλειστό γήπεδο Ραφήνας.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ  73-61

Τα δεκάλεπτα: 15-12, 29-24, 47-44, 73-61.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Χανιώτης, Ιωακειμίδης,  Φώτσης 14, Βαρσάμος 5 (1), Αγγελόπουλος, Πλακογιαννάκης 4, Αντωνόπουλος 26 (8), Τσιαμπάς 3, Τρίχας 12 (1), Τσούπρος, Ζευκιλής 2, Κούργιας 7.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος, Αβραμίδης): Χωματάς 14 (2), Τσίρος, Αρτουσένκο, Μητσάκης, Σβάρνας 2, Συγγούνας Δ., Συγγούνας Ε. 2, Ζερβός 18, Τρικαλιώτης 6, Σιώμος 13, Παπουτσής 6 (1).