Τετάρτη 16 Μαΐου 2018

Break ανόδου ο Ηλυσιακός (A΄ ΕΣΚΑ)

Με τον Αντώνη Φώτση να πατάει γκάζι στο 3ο δεκάλεπτο και τον Αντώνη Αντωνόπουλο να κυριαρχεί ο Ηλυσιακός πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην σειρά των τελικών με τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας, ''σπάζοντας'' την έδρα κάνοντας το 1-2 και πλέον χρειάζεται μόνο μία νίκη την Παρασκευή στα Ιλίσια, για να κατακτήσει την άνοδο στην Γ' Εθνική κατηγορία. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

Αναλυτικά:

Πλέι οφ, τελική φάση (1-2)

Ιωνικός ΝΦ 57
Ηλυσιακός 69

Διαιτητές: Κορομηλάς, Κωνσταντινόπουλος, Αναστασίου

Δεκάλεπτα: 14-17, 31-33, 43-53, 57-69.

Η ομάδα του Ηλυσιακού, έπαιξε εκπληκτική άμυνα στο δεύτερο μέρος, κάνοντας την εκτός έδρας νίκη που χρειαζόταν, με τον Αντώνη Φώτση να είναι για άλλο ένα παιχνίδι εκπληκτικός, καθώς σημείωσε 15 πόντους και μάζεψε πολλά ριμπάουντ.

Οι παίκτες του Θωμόπουλου ανεβάζοντας την απόδοση τους στο δεύτερο ημίχρονο και χτυπώντας τον Ιωνικό με σουτ από την περιφέρεια, κατάφεραν να χτίσουν μία διαφορά 10 πόντων (53-43), την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 3 (1), Αρχος 5 (1), Φωτητζόγλου 14 (2), Γρύλλης 6 (1), Μακρίδης, Παπαγεωργίου, Μουμπάρακ 17 (2), Κουμουνδούρος, Κοντοζόπουλος, Τσουβελεκάκης, Στυλιανός, Χριστόδουλος 12.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Χανιώτης, Αγγελόπουλος, Φώτσης 15 (2), Βαρσάμος 2, Κούργιας 11 (1), Πλακογιαννάκης 8, Αντωνόπουλος 14 (2), Ιωακειμίδης, Τσιαμπάς 1, Τρίχας 10, Τσούπρος 2, Ζευκιλής 6 (1).