Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2019

Γλαύκος: Μόνιμος κάτοικος της »Αποθήκης» ο Χίτσκοκ-vid/Δήλωση Δεράου (Γ1 Εθνική)

Γλαύκος: Μόνιμος κάτοικος της ''Αποθήκης'' ο Χίτσκοκ-vid

Ο Γλαύκος διατήρησε την έδρα του αλώβητη, κερδίζοντας 51-50 το Χαλάνδρι, κάνοντας το 3/3 στην έδρα του, στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα
Το Χαλάνδρι πήρε από την αρχή το προβάδισμα, καταφέρνοντας να πάει με +7 στα αποδυτήρια, όμως ο Γλαύκος κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι στο τρίτο δεκάλεπτο, και έδειχνε να έχει το μομέντουμ του παιχνιδιού, μιας και τα χαμηλά σκορ στην έδρα του, τον βοηθούν να έχει μεγαλύτερες πιθανότητες για την νίκη. Το ματς όπως θα δείτε και στο παρακάτω βίντεο κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό, από την ψυχραιμία του Παπαβασιλόπουλου στις βολές και το νικητήριο καλάθι του Θανόπουλου στα 24 », μιας και στην τελευταία άμυνα, ο Χατζηκάλφας έκανε το καθοριστικό κόψιμο που δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στην ομάδα του Χαλανδρίου. Πάντως, σε αυτό το παιχνίδι πρέπει να σημειωθεί πως μπορεί να μην είχε πολύ κόσμο το γήπεδο, όμως οι λιλιπούτειοι φίλαθλοι της ομάδας, έχουν βρει τον τρόπο να δίνουν μεγάλη χείρα βοηθείας στην ομάδα(!). Ο Σπύρος Δεράος δήλωσε σχετικά με το παιχνίδι: Είμαστε χαρούμενοι που διαφυλάξαμε το αήττητο της έδρας μας με πολύ καλή αμυντική προσπάθεια ειδικά στο 2ο ημίχρονο.Μας προβληματίζει η επιθετική μας λειτουργία αλλά καθημερινά προσπαθούμε και δουλεύουμε σε τέτοιους τομείς. Είχαμε καλές σκέψεις και επιλογές  στις ζώνες. Μας έλειψε η αυτοπεποίθηση . Πολλά μπράβο στα παιδιά για την ανατροπή του 2ου ημιχρόνου.