STOP της Ελευθερίας Μοσχάτου στον Ιωνικό Νικαίας (Β΄ Εφήβων)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγ.: SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ 72 57

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ 57 56

Απίστευτης διακύμανσης το σκορ και ματς για "γερά νεύρα" απέναντι στον Ιωνικό Νικαίας, που ευτυχώς έληξε υπέρ της Ελευθερίας Μοσχάτου, με σκορ 57-56.
Ενώ ξεκίνησαν ιδανικά τον αγώνα παίρνοντας διαφορά μέχρι και 7 πόντους, δεν άντεξαν στην πίεση των αντιπάλων και έχασαν την πρωτοπορία στο σκορ 03΄:24΄΄ πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο η διαφορά εις βάρος της ομάδας του Μοσχάτου έφτανε και στους 10 πόντους, αλλά ευτυχώς βρήκαν τρόπους να μειώσουν και να μείνουν κοντά στο σκορ.
Στα τελευταία 03΄:12΄΄ του αγώνα κι ενώ βρίσκονταν 6 πόντους πίσω, κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε λιγότερο από ένα λεπτό (02΄:16΄΄ πριν το τέλος).
Μόλις 18,1΄΄ πριν τη λήξη (κι ενώ είχαν δεχτεί καλάθι και μείωσαν στον πόντο με μία ελεύθερη βολή) πήραν την πρωτοπορία με δίποντο και με έξυπνη διαχείριση στην άμυνα κράτησαν τη νίκη, απέναντι στον Ιωνικό Νικαίας, έναν από τους 3 υποψήφιους για άνοδο στην Α΄ κατηγορία.