Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2019

Σε τροχιά ανόδου ο Λοκρός Αταλάντης (Γ2 Εθνική)

Ο Λοκρός πέρασε με το διπλό από το βοηθητικό του ΣΕΦ νικώντας τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης με 64-83 στον αγώνα που έγινε το βράδυ της Δευτέρας με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική, με την ομάδα του Ζαρονικόλα να σκαρφαλώνει και πάλι στη 2η θέση της βαθμολογίας λίγες μέρες πριν το ντέρμπι με τον ΟΦΗ! SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ  64-83

Μετά το αρχικό 07-14 του Λοκρού η ομάδα ,ας πίεσε πολύ στην άμυνα και κατάφερε με τη λήξη του δεκαλέπτου να ισοφαρίσει σε 19-19 τρέχοντας σερί 12-05.Αυτό είχε και συνέχεια μέχρι το 16΄λεπτό με την ομάδα μας να παίρνει διαφορά 9 πόντων 30-22 με την ομάδα του Λοκρού μετά από time-out να πιέζει πολύ στην άμυνα να κερδίζει επιθετικά ριμπάουντ και με τη λήξη του ημιχρόνου να περνάει μπροστά με βραχεία κεφαλή 36-37.Το γ΄δεκάλεπτο ήταν καταδικαστικό καθώς οι φιλοξενούμενοι με 5/5 τρίποντα κατάφεραν να τρέξουν σερί 08-20 στα πρώτα έξι λεπτά (44-57) με τις άμυνες να σφίγγουν στα επόμενα τέσσερα και να πηγαίνουμε στη λήξη στο 49-61.Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με μεγάλη ευστοχία να κρατούν προβάδισμα στους 20 πόντους και να πετυχαίνουν εύκολα τη νίκη .