''Τσίμπησε'' ξανά το ροζ φύλλο από τον Μαίανδρο ο Θρίαμβος Αθηνών (Δ4 ΕΣΚΑ)

Η εικόνα ίσως περιέχει: πιθανό κείμενο που λέει "1930 SPWNIDOS 90 2020 ΧΡΟΝΙΑ"

Στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 17ης αγ. του 4ου ομίλου της Δ΄ ΕΣΚΑ ο Θρίαμβος Αθηνών επικράτησε για δεύτερη φορά στο ντέρμπι με τον Μαίανδρο και διατηρήθηκε στο κυνήγι των play off. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΔΑΦΝΗΣ - ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ  50-41

Μας ταιριάζει ο Μαίανδρος σαν ομάδα καθώς παρά την πολύ κακή μας εμφάνιση πήραμε τη νίκη.
Ο αγώνας ξεκίνησε πολύ νωθρά για μας καθώς συνεχιζόταν η αστοχία μας στα σούτ επιβεβαιώνοντας το ντεφορμάρισμά μας στα 4 τελευαταία ματς. Ο Μαίανδρος ήταν μπροστά μέχρι και με 12 π αν και η ψαλίδα έκλεισε στο ημίχρονο στους 5 με το σκορ 20-25!. Στο 3ο δεκάλεπτο άρχισε να μαζεύεται η διαφορά και να φτάνει στο -2. στο 4ο κάναμε το ξέσπασμα μας όπου περάσαμε μπροστά 5 λεπτά απ το τέλος χωρίς να χάσουμε το προβάδισμά μας. Αν στον Μαίανδρο το σώμα ακολουθούσε τον νού τότε δεν νομίζω ότι θα μπορούσαμε να παίρναμε το ροζ φύλλο.
Απ τον Μαίανδρο πήγε πολύ καλά ο αρχηγός Μπρεζάτης(13) βάζοντας κάποια μακρινά σουτ και ο πάντα φιλότιμος και μαχητικός Χολης (7).Χαμηλά έμεινε ο Χατζής (10). Από εμάς mvp o αρχηγός μας Αθηναίου με 14 π , καθοριστικός στην αντεπίθεση μας στο 2ο ημίχρονο ο Κοκονάς και μεστό παιχνίδι από Καραμπατσή.
Επόμενο παιχνίδι με Θωμά την άλλη Παρασκευή σε έναν όμιλο που όλοι μπορούν χάσουν απ όλους.

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ.111401403564974-41001,000

Μπορείτε να μπείτε στο https://www.basketforum.gr/viewforum.php?f=27 και να σχολιάστε μαζί τους όλα τα θέματα που αφορούν τις εθνικές κατηγορίες και τα τοπικά πρωταθλήματα ανδρών (Α΄ - Β΄ - Γ΄ - Δ΄ ΕΣΚΑΝΑ και ΕΣΚΑ) - γυναικών