Η εικόνα ίσως περιέχει: 19 άτομα, άτομα κάνουν σπορ, γήπεδο μπάσκετ και παπούτσιαΔεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης Αγ. του 4ου ομίλου της Δ΄ ΕΣΚΑ: SPORTSOFFICERS -Μαριάννα
Άγιος Θωμάς - Θρίαμβος
49-55
Πολύ καλό ξεκίνημα για την ομάδα μας όπου γυρίζοντας σωστά την μπάλα και έχοντας ευστοχία στα τρίποντα ήταν μπροστά με 7-8 π . Στο β δεκάλεπτο ο Θωμάς ισορρόπησε το παιχνίδι ανεβάζοντας την πίεσή του και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα μπαίνοντας με ένα προβάδισμα στο ημίχρονο των 5 π. Στο τρίτο δεκάλεπτο το σκόρ κρατήθηκε σε χαμηλά ποσοστά με τον Θωμά να κρατά μια διαφορά 2-3 π. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο αγώνας πήγαινε πόντο πόντο. Ο Θωμάς με ένα τρίποντο και δυο καλές επιθέσεις πέρασε με +7 3 λεπτά πριν το τέλος. Εκεί όμως με δυο γρήγορα τρίποντα του Ζώτου ο Θρίαμβος έφερε στον πόντο το μάτς ,κάνοντας πιο σωστές επιθέσεις στο τέλος προσπέρασε και κράτησε τη νίκη. Απ τον Θρίαμβο θα λέγαμε οτι μοιράστηκαν σε 3 στάδια οι παίχτες Στο πρώτο πήγανε πολύ καλά ο αρχηγός μας Αθηναίου βάζοντας μεγάλα σουτ έχοντας για στήριγμα του κάτω απ τον καλάθι τον Κοντογιάννη. Στα μέσα ο πλει Καραμπίκας με καλά ντραιβ κράταγε την ομάδα στο παιχνίδι,βάζοντας και ένα κρίσιμο στις τελευταίες επιθέσεις. Στο τρίτο μέρος ο Ζώτος με τα καθοριστικά τρίποντα του έδωσε τη ψυχολογία νίκης στην ομάδα μας. Αθόρυβη και ουσιαστική δουλειά απ τον μικρό της ομάδας (Μεσίνι).
Απ τον Θωμά ξεχώρισε η παλιά καραβάνα ο Κολοβός (8) βάζοντας κάποια μεγάλα σουτ και ο Σαραντόπουλος(17). Σε ρηχά νερά ο ψηλός (11).

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ.1316016036741116-44201,000

Μπορείτε να μπείτε στο https://www.basketforum.gr/viewforum.php?f=27  και να σχολιάστε μαζί τους όλα τα θέματα που αφορούν τις εθνικές κατηγορίες και τα τοπικά πρωταθλήματα ανδρών (Α΄ - Β΄ - Γ΄ - Δ΄ ΕΣΚΑΝΑ και ΕΣΚΑ) - γυναικών