Παρασκευή 30 Οκτωβρίου 2020

Το κοντέρ έγραψε 104 για την αήττητη Μύκονο (Γ3 Εθνική)

Η ομάδα του Α.Ο. Μυκόνου πήρε το 3ο συνεχόμενο ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας της ΑΕ Καρλοβάσου με σκορ 104-79 συνεχίζοντας στον ίδιο αγωνιστικό ρυθμό.. SPORTSOFFICERS -Mαριάννα

Οι Μυκονιάτες έδειξαν τις διαθέσεις τους από τα πρώτα λεπτά του αγώνα καθώς προηγήθηκαν με σκορ 12-0 και στη συνέχεια του αγώνα κράτησε την ομάδα της Σάμου σε μονοψήφιο αριθμό πόντων με το δεκάλεπτο του αγώνα ο πίνακας του κλειστού στην Μύκονο έδειχνε 28-7. Στο ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και το 2ο μέρος του 1ου ημιχρόνου με το ημίχρονο να λήγει 50-21.

Η ΑΕ Καρλοβάσου ανέβασε «στροφές» στο 2ο ημίχρονο και έδειξαν να αντιδρούν καταφέρνοντας κάπως έτσι να μειώσουν σε -23 (59-36 24’ και 62-39 25’). Μάλιστα με επιμέρους 22-32 η ομάδα της Σάμου κατάφερε να ρίξε την διαφορά κάτω από τους είκοσι πόντους και συγκεκριμένα στο -19 (72-53) το οποίο ήταν και το σκορ στο 30ο λεπτό.

Προς το τέλος του αγώνα όμως με πρωταγωνιστεί τον Αμπαρά η ομάδα του Α.Ο. Μυκόνου κατάφερε να ξεπεράσει τους 100 πόντους και να πάρει τη τελική νίκη με 104 - 79

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 28-7, 50-21, 72-53, 104 - 79

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : Γρίβα-Λαζόγκα

AO ΜΥΚΟΝΟΥ (Δελαπάσχος): Αμπαράς 32 (6), Μαρτζος 20 (3), Κωτσης, Τσιάρας 20 (5), Σαχά, Παπαθανασίου 3, Τσάμης 20 (1), Δημάκος 4, Μπέλλης 1, Στανκοβιτς 2, Εζόμο 2.

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ (Βαρβούνης): Σιλιβέστρου, Ανδρικόπουλος 10, Μουρατίδης 22 (3), Δανούσης, Αλεσάνδρου, Παπαδάκης 1, Θειακός 6, Τσιτσιρης 7, Σπυράκος 4, Σπηλιόπουλος 29 (5).