ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΣΧΟΛΙΑ-ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ-ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΄Γ ΕΘΝΙΚΗΣ-ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ ΣΤΟ MAIL SPORTSOFFICERS@GMAIL.COM Ή ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK

Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2022

Αήττητες πορεύονται Λεόντειος και Νίκη Αμαρουσίου (2ος Όμιλος Νότου Πρωτάθλημα Under 21)

Για τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος U21, η Νίκη Αμαρουσίου επιβλήθηκε του Πρωτέα Σχηματαρίου και πέτυχε τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια. Η ομάδα των Αναστασίου–Ασημακόπουλου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 43-37 στο ημίχρονο όμως έκανε την ανατροπή στο τρίτο δεκάλεπτο (53-64, 30′) και διατήρησε το προβάδισμα ως το φινάλε, έχοντας ως πρώτους σκόρερ τους Κοκορέλη και Πετρίδη με 27 και 26 πόντους αντίστοιχα. Η Eurohoops Academy Λεόντειος έκαμψε την αντίσταση του Καρέα και έκανε το 2/2. SPORTSOFFICERS - Mαριάννα

Δεκάλεπτα: 23-23, 43-37, 53-64, 77-83

Πρωτέας Σχηματαρίου (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Κατσάνης, Ντανάσης 1, Χαντζής 30 (3), Σαράφογλου, Φαφούτης, Αντωνόπουλος 17, Σταμπούρλος, Λουλακάς 2, Σεφέρης, Χαλάτσης 27 (6)

Νίκη Αμαρουσίου (Αναστασίου-Ασημακόπουλος): Πετρίδης 26 (2), Χατζηχαραλάμπους 6 (1), Κοκορέλης 27, Κωνσταντόπουλος, Σαβούρδος 7 (1), Σεσούλης 2, Ζαφειρόπουλος, Κόπτσας-Αναστασίου 7, Μακρογιαννάκης 4, Σταθόπουλος 4, Χρυσάκης, Αναστασιάδης.

Eurohoops Academy Λεόντειος – ΑΟ Καρέα 75-61

Διαιτητές: Διολάτζης, Οικονόμου

Δεκάλεπτα: 19-14, 38-27, 57-46, 75-61

Eurohoops Academy Λεόντειος (Μουρμούρης): Σπυριδόπουλος 6, Μπέλλο 7(1), Σαλάππας 8, Τσαγκάρης 1, Θωμόπουλος 2, Σταματόπουλος 1, Ανοσίκιε 3, Μαγγανάς 22(6), Νικόπουλος 4, Τσορμπατζόγλου 2, Χρήστου 7(2), Λούκα 13.

ΑΟ Καρέα (Σούφλας, Καραγιάννης): Πλούμης 10, Χαρσουλάς, Καραγκούνης 5(1),  Παναγιωτόπουλος 1, Κουμαρτζάκης 2, Παπαχρήστος 20(2), Καραγιάννης 4, Χαϊδής, Μπότσας 18, Σούφλας, Λημνάκος 1, Παταργιάς